Perşembe, Kasım 26, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Sunucular Profwiz Windows Domain - Etki alanı Migrasyon Aracı

Profwiz Windows Domain – Etki alanı Migrasyon Aracı

Kurumsal bir ağda Domain (Etki Alanı)’e katılmamış ve aktif kullanımda olan bir bilgisayarı, Domain’e dahil ettikten sonraki Masaüstü,Belgelerim,İnternet kısayolları,yazıcılar ve Outlook gibi mail programlarının profillerini Domain kullanıcısının profiline taşımak her zaman çok zahmetli bir iş olmuştur.

Bu tür durumlarda yardımınıza hızır gibi yetişen uygulama ise  ForensiT firması tarafından geliştirilmiş ve ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Bizim de 1.0 versiyonundan bu yana kullandığımız ve bugüne kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadığımız bu uygulamayı sizlerle paylaşmak istedik.

Bu uygulama sayesinde sadece bir kaç tık ile, Workgroup olarak çalışan bilgisayarı Domain’e dahil edebilir ve kullanıcının aktif tüm profillerini hiç bir kayıp yaşamadan Domain kullanıcısına aktarabilirsiniz.

Önemli Not : Uygulama outlook profilini (mail hesapları ve veri dosyası konumları) tamamen taşıyor ancak mail hesaplarına ait şifreler geri döndürülemez şekilde kriptolandığı için mail hesabı şifrelerini taşıyamıyor, taşıma işlemi öncesinde lütfen mail hesaplarınıza ait şifreleri not alın.

Uygulamayı geliştiren firmanın web sitesinde yine profil taşıma ile ilgili bir çok farklı uygulama da mevcut.

Uygulama geliştiricinin web sitesi : https://www.forensit.com/downloads.html

Profwiz Windows Domain – Etki alanı Migrasyon Aracı

fsc
fsc
1996 Yılından bu yana Yurtiçi ve Yırtdışında Bilişim Sektörü'nde hizmet veriyor. Network, Ağ Güvenliği, Linux, Windows sunucular ve bir çok programlama dilinde uzman. Teknoloji, işini karmaşık göstererek kendini Süpermen olarak tanıtma sevdalısı megalomanyakların gösterdiği/anlattığı kadar karmaşık değil, yapamazsın dedikleri her şeyi yapar, anlamazsın dedikleri her şeyi anlarsınız, yeter ki kendinize inanın ve güvenin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Adobe Acrobat Reader Yüklü Olmayan Bilgisayarda PDF Dosyası Yazdırma

Adobe tarafından geliştirilen Acrobat Reader uygulaması hepimizin bilgisayarında olan ve standart olarak kullandığımız bir uygulama. Peki bir PDF çıktısı almanız gerekiyor ve kullandığınız bilgisayarda acrobat...

Ubuntu OpenSSH Kurulumu

Ubuntu üzerinde bir yazılım kurmak için genellikle iki seçeneğiniz vardır; Ubuntu Software arayüzü apt komutu ile terminal üzerinden kurulum Linux sistemlerin en zevkli yanı ve...

Linux Sunucuya SSH Bağlantısı Kurma

Sunucumuza ssh bağlantısı yapmak için en yaygın ssh uygulaması olan PuTTY’yi kullanacağız. PuTTY uygulamasını  https://the.earth.li/~sgtatham/putty/latest/w64/putty-64bit-0.73-installer.msi adresinden indirebilirsiniz. PuTTY uygulamasını çalıştırıyoruz, Host Name : sunucumuzun ip adresi –...

Cobian Mükemmel Yedekleme Aracı

Yedekleme, IT yönetiminin en sorunlu ve en dikkat edilmesi gereken işlemlerinden birisidir, yönettiğiniz sistemde periyodik olarak yedekleme yapmıyor iseniz karşılaşacağınız herhangi bir sorunda ciddi...

Recent Comments